PVC Destek Sacı Nerelerde Kullanılır?

PVC destek sacı kullanım alanları, inşaat sektörü, pvc sektöründe ve üretimindeki özen sayesinde sağlamlığı dikkat çekiyor. Yaşamın bir çok alanında üretimi mevcuttur ve insan hayatına büyük bir hızla giren PVC sistemlerinin kolaylığını keşfedebilirsiniz. TSE standartlarında üretilen sacın profilin içine yerleştirilmesi ve ikisinin birleştirilmesiyle ortaya çıkarılan malzemenin iskelet yapılarında kullanıldığı ortada. 
 
PVC Destek Sacı Kullanım Alanları Nelerdir?
 
PVC pencere ve kapı sistemlerinde,
Ses yalıtımında,
Rüzgar yüküne karşı direnç gerektiren yerlerde,
TOKİ ve bunun gibi bir çok kaliteli projede kullanılmaktadır, (şartnamelerinde gereken TSE ve DIN standartlarına uygundur)
Profillerin güçlendirilmesinde,
Destek sacının PVC olan bir çok malzemede kullanımı mevcuttur.
 
PVC Destek Sacı Kullanımı
 
Destek sacı kesinlikle sidinglerde kullanıma uygun değildir. Profille yüzey arasındaki mesafe en faz 1-2mm olarak belirlenmiştir. PVC destek sacları tek parça olarak kullanılır. En kısa destek olan sac iki yerinden vidalanmalıdır, aralıkları en fazla 30-40 cm arası olabilir. Başlangıç yerinden en fazla 10 – 15 cm uzağına vidalama yapılabilir. Açık havada stok yapılmaz ve ürünün yapısının bozulmasının önüne geçilir. Kesildiğinde uçlarında çapak olmamalıdır, kesim hatları düzgün olmalıdır. Yüksek devirde çalıştırılan testereler sorun çıkarabilir. Kasanın profiline orta kayıt bağlanırsa, destek sacı modelini kutu profili tercih etmeniz gerekir. PVC destek sacı nerelerde ve nasıl kullanılır bilgisini tüm detayları ile paylaştık.
 

PVC DESTEK SACI