PVC Destek Profili Nerelerde Kullanılır?

PVC destek profili kullanım alanları bir hayli yaygındır. Isı yalıtımını sağlar ve kaybın önüne geçer. Alüminyum ile ahşaptan daha hafiftir. Kolay temizlenir ve geri dönüşümü yapılır. Pencere ve kapı imalatında kullanılan odun ihtiyacını önüne geçmiştir. İçeriğinde çelik olduğu için sıcağı çeker ve kendiliğinde soğuyabilir. Bu sebeple PVC destek profili nerde kullanılır diyecek olanların kafasındaki soru işaretleri ortadan kalkabilir.
 
PVC Destek Profili Kullanım Alanları Nelerdir?
 
İnşaat sektörü,
Pis su ve sulama boruları,
Sürme kasalar,
Kapı, panjur ve pencere profilleri için ana destek ünitesi görevi görüyor. (kilitli kapı modelleri, düz ve damaklı olan kanatlarda, orta kayıtlarda, içeriye ve dışarıya açılabilir kapı stillerinde)
Kablo kılıfı ve volt izolatörü ihtiyaçlarında yaygındır.
 
PVC Destek Profili Kullanımı
 
U, L, G, C, Z ve kutu profili olarak sınıflandırılabilir. Mukavemeti azaltan ve büyük ölçüde destek sağlayan bir gereçtir. Sacla bir kullanımında dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Birlikte kullanılıyorsa arasındaki mesafe en az 1 mm, en çok 2mm olmalıdır. Boşluğun fazla olması mukavemetin eksilmesine ve vidalanmada problem yaşanmasına neden olabilir. Destek profili kullanım alanları zenginleştirilebilir ve daha farklı biçimde iskelet malzemesi olarak kullanılabilir. Sağlamlığı ve uzun ömürlü olmasıyla kullanıcısının beklentisini rahatlıkla karşılamaktadır. PVC profillerin ağırlığı az, güvenilirliği fazladır ve bu sebeple özelikle inşaat sektörünün vazgeçilmezidir.  PVC destek profili nerede ve nasıl kullanılır diyenler için geniş bilgi arşivimizi paylaşıyoruz.
 

PVC DESTEK SACI